Na szybko o tworzeniu aplikacji na potrzeby firm

na takie aplikacji we współczesnym, skomputeryzowanym świecie jest dość duże. Darmowe programy zazwyczaj nie mają funkcji, które są potrzebne konkretnej firmie, wiec jedyną opcja dla niej jest zamówienie aplikacji dedykowanej.

Na szybko o tworzeniu aplikacji na potrzeby firm

Czym jest aplikacja dedykowana

Aplikacje dedykowane jak sama nazwa wskazuje są programami tworzonymi na specjalne i indywidualne zamówienie klienta. Zapotrzebowanie na takie aplikacji we współczesnym, skomputeryzowanym świecie jest dość duże. Darmowe programy zazwyczaj nie mają funkcji, które są potrzebne konkretnej firmie, wiec jedyną opcja dla niej jest zamówienie aplikacji dedykowanej.

Na rynku działa sporo takich firm, ale i również pojedynczych osób, które tworzą programy dedykowane. Taka praca wymaga lat doświadczenia w programowaniu i tworzeniu nowych rozwiązań IT., dlatego też cena takiego oprogramowania może wydawać się mocno wygórowana.


PHP jako język dla WEB

PHP1 ? interpretowany skryptowy język programowania zaprojektowany do generowania stron internetowych i budowania aplikacji webowych4 w czasie rzeczywistym.

PHP jest najczęściej stosowany do tworzenia skryptów po stronie serwera WWW, ale może być on również używany do przetwarzania danych z poziomu wiersza poleceń, a nawet do pisania programów pracujących w trybie graficznym (np. za pomocą biblioteki GTK+, używając rozszerzenia PHP-GTK). Implementacja PHP wraz z serwerem WWW Apache oraz serwerem baz danych MySQL określana jest jako platforma AMP (w środowisku Linux ? LAMP, w Windows ? WAMP).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/PHP


Czym jest aplikacja internetowa? Odpowiada Wikipedia

Aplikacja internetowa (ang. web application), zwana również aplikacją webową ? program komputerowy, który pracuje na serwerze i komunikuje się poprzez sieć komputerową z hostem użytkownika komputera z wykorzystaniem przeglądarki internetowej użytkownika, będącego w takim przypadku interaktywnym klientem aplikacji internetowej.

W pracy aplikacji internetowej musi pośredniczyć serwer WWW. Do przygotowania samej aplikacji używa się różnych mechanizmów (np. CGI, JSP, ASP.NET) i języków (np. PHP, Java, C#), jak również serwerów aplikacji. Mechanizm prezentacji danych w przeglądarce określa się czasem mianem cienkiego klienta.

Przykładem aplikacji internetowej jest mechanizm edycji treści encyklopedii Wikipedia. Inne witryny WWW należące do tej kategorii to np. serwis aukcyjny Allegro czy księgarnia internetowa Merlin.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Aplikacja_internetowa